FRAGMANI İZLE

OYUNCULAR

Farah Zeynep Abdullah Eylül

1989 yılında doğan Farah Zeynep Abdullah, üniversite eğitimini 2013 yılında Kent University (Londra) Drama ve Fransız Dili bölümlerinde tamamladı.

Üniversite hayatının ilk yılında “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” isimli dönem dizisinin ana kastına seçilen Farah Zeynep Abdullah, 2 yıl boyunca rol aldığı dizi için eğitimini dondurdu. Canlandırdığı “Aylin” karakteriyle 2011 yılında Antalya Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü kazanan Farah Zeynep Abdullah, dizinin 2. sezonu bitiminde eğitimine devam etmek için diziden ayrıldı.

İki yıl sonunda okul hayatına devam eden Farah Zeynep Abdullah, 2012 yılında ilk sinema filmi “Kelebeğin Rüyası” için kamera karşısına geçti. 1940’lı yıllarda geçen sinema filminde veremli bir hastayı canlandıran Farah Zeynep Abdullah bu rol ile 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri’nde “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünün de sahibi oldu.

2013 yaz aylarında çekilen ve 2014 yılında vizyona girecek “Bi Küçük Eylül Meselesi” sinema filminde başrolü üstlenen Farah Zeynep Abdullah, Kurt Seyit ve Şura dizisinde “Şura” rolünü canlandıracak.

ONLINE BİLET SEANS BİLGİLERİ COVER YARIŞMASI

DUYURULAR

@EylulMeselesi