FRAGMANI İZLE

HAKKINDA

1972 yılında İstanbul’da doğdu. Tiyatroya ilgisi Robert Kolej lisesinde okurken kök saldı. Üniversiteyi Connecticut College ve Boğaziçi Üniversitesi’nde okudu. Tiyatro ve Uluslararası İlişkiler dallarından mezun oldu. Yüksek Lisanslarını Londra Üniversitesi Goldsmith College’da Tiyatro Yazarlığı ve Bilgi Üniversitesinde Sinema bölümlerinde yaptı. Bu sırada yazdığı The Vigil/Ağıt isimli oyun Londra Camberwell’de Onion Shed tiyatrosunda oynandı.

Türkiye’ye döndüğünde Tv için yazmaya başladı. Bir kaç denemeden sonra ilk TV draması olan Sınıf 2007’de Show TV’de yayınlandı. Dizinin ömrü kısa sürdü ama aldığı iyi yorumlar sayesinde Türkiye’nin önemli yapımevlerinden Ay yapım ona Monte Kristo kontundan esinlenen bir dizi ısmarladı. Ezel iki sene boyunca Show Tv ve ATV’de yayınlandı ve büyük beğeni topladı. Kimi uluslararası pek çok ödül kazandı, bu ödüllerin çoğu senaryo dalındaydı. Ezel senaryosu ve yapımıyla Türk TV sektöründe bir mihenk taşı olarak kabul edildi.

Ezel’den sonra Kerem Deren Uçurum adlı diziyi sıfırdan tasarladı, yazdı, dizinin gerçekleşmesinde koordinatör olarak çalıştı. Dizi insan ticaretinin Türkiye’deki kadın mağdurlarını konu alıyordu.

2013’te Ay Yapım çatısı altında 20 dakika isimli dramatik gerilim dizisini ortağı ve eşi Pınar Bulut’la birlikte yazdı.

2013 Eylül ayında kendi yazdığı "bi küçük Eylül meselesi" filminin yönetmenliğini yaptı.

ONLINE BİLET SEANS BİLGİLERİ COVER YARIŞMASI

DUYURULAR

@EylulMeselesi